Projekt Wydziału Medycznego UR „KiDS and Diabetes in Schools” nagrodzony | Wydział Medyczny - Kierunek Lekarski - Rzeszów

Projekt Wydziału Medycznego UR „KiDS and Diabetes in Schools” nagrodzony

Projekt Wydziału Medycznego UR „KiDS and Diabetes in Schools” został wybrany przez The European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations (EFPIA) zwycięzcą kategorii „Prevention & Awareness” w programie Health Collaboration Awards w 2018 roku.

Projekt Wydziału Medycznego UR „KiDS and Diabetes in Schools” został wybrany przez The European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations (EFPIA) został zwycięzcą kategorii „Prevention & Awareness” w programie Health Collaboration Awards w 2018 roku.

Projekt ten już w fazie ewaluacji online uzyskał bardzo wysoką ocenę, a zespół oceniający uznał projekt za najcenniejszą inicjatywę w swojej kategorii, ponieważ przynosi wyraźne korzyści społeczeństwu, a przede wszystkim dzieciom z cukrzycą, szczególnie wrażliwej grupie pacjentów. Trwałość, powtarzalność i zasięg to elementy, które wyróżniają ten projekt.

Członkowie jury określili, że jest to „silny, oddolny projekt, który nie tylko kształci szkoły, dzieci i rodziców na temat cukrzycy, ale także usuwa stygmatyzację związaną z życiem z chorobą. Szkolenie dla studentów było szczególnie innowacyjne, z wyraźną korzyścią dla pacjentów, ale także dla samych uczniów.”. W opinie jednego z członków zespołu oceniającego :” Kiedy byliśmy młodzi, większość z nas doświadczyła, w taki czy inny sposób, w jaki sposób szkoły mogą być trudnym i „niebezpiecznym” środowiskiem dla młodych pacjentów lub uczniów z niepełnosprawnością. Ten projekt dotyczy potrzeb informacyjnych zarówno nauczycieli, jak i uczniów, mających cukrzycę i potrzebujących opieki diabetologicznej. „

Informacja o projekcie zostanie umieszczona w Przewodniku na temat opieki zdrowotnej, ponadto Wydział Medyczny otrzyma 5 000 €.